אז למה כדאי בעצם לבנות אתר אינטרנט?

בכתבה הבאה נחשוף כל מיני שיטות שונות של בוני אתרים, בעלי עסקים שהחליטו לבנות בעצמם ומה זה אומר בעצם?

By Niv Yaffe

חשבו על זה, לפני 10 שנים בלבד. העולם היה נראה אחרת. היינו מחפשים בספר טלפונים את העסק שאנחנו צריכים, שואלים חבר בטלפון או בודקים את המגנט מהמקרר. אנחנו עדיין עושים זאת אך ב-300% פחות. כשהיום אתם זקוקים למשהו אתם מכניסים יד לכיס ותוך דקות מספר מוצאים את מה שחיפשתם והרבה מעבר. ישנם שינויים חיוביים ושליליים, אנו לא כאן על מנת לשפוט. אנחנו הבנו, האינטרנט הוא כלי עוצמתי שלדעתנו אפילו יצר מהפכה בעולם. יש להקדיש לו תשומת לב כדי להבין איך אנחנו נהנים מהיתרונות שהוא מציע.

" נראה סביר לדמיין, בעוד עשר או חמש-עשרה שנה מעכשיו, "מרכז מחשבה" שייאגד את הפונקציות של ספריות בנות-ימינו, יחד עם שיפורים צפויים באכסון מידע והשבתו. "
- ג'יי. סי. ר. ליקלידר

אתרי אינטרנט מוכיחים את עצמם פעם אחר פעם כדבר העולה הבא, ממשקי טלוויזיה מתחברים לטלויזיה אינטרנטית. שלטי חוצות עוברים לממשקים דיגיטלים באינטרנט שבלחיצת כפתור אחת תוכלו להופיע על מסך בשדרה הראשית בלאס וגאס או על יד כפר חוקוק. 
ואכן האינטרנט עומד בכל הדרישות ומכיל את עומס הגולשים על ידי הוספת מערכות ושרתי אחסון מסביב לעולם.
כיום, כשל70% מאוכלוסיית המדינה נגישות מתמדת לאינטרנט (ע"פ TGSPOT) כלומר - 5 מיליון ישראלים מחוברים לאינטרנט, הגיע הזמן לבחון אפשרות מחדש של חיבור העסק לכוח העצום, המהיר והנגיש הזה.

כ-70% מאוכלוסיית ישראל גולשים באינטרנט.

תאגידי ענק בתחום המחשבים הבינו את הביקוש ההולך וגדל ונערכו בהתאם. כך למשל חברת Facebook מאפשרת לכל משתמש ליצור דף עסקי משלו ולהציג את העסק שלו הן ברשת החברתית בפרט ובאינטרנט ככלל. פייסבוק כמו רבות אחרות מאפשרות את יצירת הדף בחינם מכיוון שהדפים של הגולשים מושכים תנועה מרחבי הרשת שבסוף מומרת לכסף בשביל האתר. כמו כן, סיבה נוספת טובה בשביל פייסבוק היא למטרות פרסום ממומן אפשרי בהמשך של הדף.

וכך אחרי פייסבוק, קמו עוד רבות אחרות. שני חברות מוכרות כיום בתחום של בניית האתרים על בסיס תוכנות פשוטות (יחסית) הן : WIX , WORDPRESS.

וויקס - המיזם הישראלי שהחל לכבוש את העולם מספקת תשתית סגורה , מה שמגן על האתרים שלהם מפני תקיפות והאקרים. וויקס מציעים לגולשיהם לפתוח אתר אינטרנט שהוא בחינם. אתר האתר קל לבנות גם ללא ידע קודם במחשבים או בתכנות. האתר המוצע בחינם הוא על בסיס שטח אחסון מצומצם למדי ושלטי פרסומות שירוצו ברקע. כדי להינות מחוויה של אתר "רגיל" תאלצו להיפרד מלפחות 8$ בחודש . אתרים בוויקס הם יכולות להיות ויזואלית בין היפים ביותר באינטרנט אך טכנית אתרי וויקס חווים קשיים רבים בהצלחתם בשל זמן הטעינה הארוך והאיטיות המתמדת בגלישה באתר.

וורדפרס -Wordpress : מערכת קוד פתוח שהתחילה את דרכה בשנת 2003 והתפתחה רבות מאז. התפעול בוורדפרס הוא מורכב יותר מוויקס ונדרש ידע בסיסי בבניית אתרים כלשהי. וורדפרס עשו מהלך שלדעתי הוא נכון וחילקו עצמם לשני קהלים. אחד זה האתר WordPress.com המאפשר בדומה לוויקס את אחסון האתר על שמם ומאפשר אתר חינמי או אתרים במסלולים שונים.
בנוסף וורדפרס לקחו את המערכת שלהם לתחום התוכנה ומציעים התקנה של wordpress.org על חברות אחסנה חיצוניות ובעצם להשתמש בממשק שלהם ולבחור חברת אחסון כאוות נפשך ולצרכי העסק.

בניית אתרים יכולה להיות מאתגרת ולפעמים עסקים רבים מנסים לחסוך בעלויות ופונים לאופציות שהם חינמיות עד שהם מגלים שלטווח הארוך נוצרה סוג של יריעה ברגל.
אתר אינרנט מהווה שער הכניסה לעסק שלכם במלוא מובן המילה. אנשים מחפשים מה שהם צריכים ורוצים לראות את מה שאתם מציעים. אם תציעו משהו איכותי פחות, תסומנו כעסק חלש או כעסק לא מקצועי והגולשים יעברו הלאה. כמו בכל דבר עם תחרות גם ענף האינטרנט שופע בתחרות קשה בין חברות פרסום שנלחמות על פרסום במקומות מסוים באינטרנט. 

 

שתף כתבה:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *